ماشین لباسشویی بدون تسمه چیست ؟

ماشین لباسشویی بدون تسمه چیست ؟

ماشین لباسشویی بدون تسمه چیست ؟

ماشین لباسشویی بدون تسمه چیست ؟؟ 
موتور های دارکت درایو یا انتقال مستقیم حرکت ، در واقع همان موتورهای پنکه سقفی هستند ، با این تفاوت که جریان برق در این موتورهای دایرکت درایو لباسشویی مستقیم یا DC می باشد و برای راه اندازی ان هم به برد راه انداز یا درایور (Driver ) نیاز دارند . 
در این موتور ها سیم پیچ استاتور درون روتور ثابت و روتور که یک بشقاب آهنی 35 سانتی هست در داخل خود 20 آهنربای دارد ، کی این آهنرباها بوسیله استاتور تحریک شده و موتور شروع به چرخیدن می کند این روتور مستقیم به شفت درام لباسشویی متصل می باشد . 
مزایایی موتور های بدون تسمه :
1) با حذف تسمه راندمان موتور بیشتر شده است .
2) لرزش لباسشویی با توجه به بالانس شدن وزن موتور روی شفت درام کمتر شده است .
3)این نوع موتور ها تقریباً با توجه به قطر زیاد سیم پیچ و جریان مستقیم DC خیلی به ندرت معیوب می شوند از این می باشد که گارانتی 10 ساله به این نوع موتورها داده شده است .

شرکت ال جی الکترونیکس اعلام کرد که موتور Direct Drive ماشین لباسشویی جدید ال جی ، توسط موسسه VDE به دلیل عمر مفید و پایداری آن انتخاب گردیده است VDE که یکی از بزرگترین موسسات علمی و تحقیقاتی در اروپاست ، گواهینامه 20 ساله طول عمر را به موتور Direct Drive ال جی به دلیل ماندگاری آن اهدا کرده است این موتور پیشرفته شما را از شستشویی عالی و در عین حال بی صدا به همراه ۱۰ سال گارانتی برخوردار می سازد . 

با وجود دفعات شستشویی معادل ۴٫۲ در هفته و ۲۲۰ بار در سال VDE تایید نموده که موتور Direct Drive ال جی حداقل به مدت ۲۰ سال عمر کرده و می تواند ۴۴۰۰ بار چرخه شستشو داشته باشد . 

به گفته مدیران ارشد این بخش ، این برتری نشان دهنده سابقه درخشان ال جی در تولید محصولاتی نه تنها با عملکرد قوی ، بلکه بسیار مطمئن و ماندگار می باشد علاوه بر تعهدات ال جی در زمینه تولید محصولاتی با تکنولوژی های منحصر به فرد و خلاقانه ال جی قصد دارد به هدف خود که کسب مقام اول دنیا در بخش ماشین های لباسشویی است دست یابد . 

با معرفی این تکنولوژی در سال ۱۹۹۸ موتور Direct Drive ال جی به عنوان اولین موتوری که مستقیماً به دیگ ماشین لباسشویی متصل بود ، به طرز چشمگیری مصرف انرژی را کاهش داده و از صدا و حرکت آن می کاهد تا امروز نیز این محصول موفق به دریافت جوایز و افتخارات بسیاری در سراسر جهان شده است . 

این محصول در سال ۲۰۰۹ وارد بازار ایران شد و تا به امروز پر فروش ترین ماشین لباسشویی در بازار ایران بوده است .